Kontakt
Obecný úrad:
Družstevná 430/1
914 42 Horné Srnie
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.hornesrnie.sk

tel. +421 32 6588281
fax: +421 32 6588281
Najnovšie články
Počet prístupov: 186597

I. česko-slovenské stretnutie skautov na hranici

 V nedeľu 2. septembra 2012 sa uskutočnila vydarená akcia I. česko-slovenské stretnutie skautov na hranici, ktorá bola súčasťou mikroprojektu  Skautské stretnutia na hranici.

                Z dôvodu nie príliš vhodných poveternostných podmienok sa akcia operatívne presunula zo skautského táboriska do športovej haly. Keďže skauti sú s prírodou spätí, zrejme si počasie na poslednú chvíľu vybavili a tak sa väčšina súťaží a aktivít mohla uskutočniť vonku v areáli pri športovej hale.

                Súťaží sa okrem detí z Horného Srnia zúčastnili aj skauti z Nemšovej, Dolnej a Hornej Súče, Brumova-Bylnice a Štítnej nad Vláří. Všetky deti potešilo stretnutie s Harry Potterom, s ktorým zdolávali nástrahy čarodejníckeho sveta. Tiež si mohli overiť svoju šikovnosť a znalosti pri stanovištiach s úlohami zo skautskej praxe, ako bolo spoznávanie liečivých rastlín, lúštenie šifier, poskytovanie prvej pomoci či riešenie logických hádaniek. Chlapci aj dievčatá si mohli vyskúšať i streľbu na terč z luku či vzduchovky, hod topánkou na cieľ a mnohé ďalšie súťaže. Na pamiatku si všetky zúčastnené deti odniesli na pamiatku tričko a rôzne odmeny.

,,TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU, Z PROSTRIEDKOV FONDU MIKROPROJEKTOV SPRAVOVANÉHO TRENČIANSKYM SAMOSPRÁVNYM KRAJOM."

 

              

Program cezhraničnej spolupráce


Itemid:64