Kontakt
Obecný úrad:
Družstevná 430/1
914 42 Horné Srnie
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.hornesrnie.sk

tel. +421 32 6588281
fax: +421 32 6588281
Najnovšie články
Počet prístupov: 186591

Oslavy v podhradí


Dne 31. 7. 2010 se v naší obci ve spolupráci s městem Brumov-Bylnice uskutečnila akce "Oslavy v podhradí". V dopoledních hodinách se v místním parku konaly různé soutěže pro děti pod dohledem skautů. Soutěží se zúčastnili i ty nejmenší děti a užili si spoustu legrace při provádění jednotlivých úkolů. Zahráli se na Popelku - při třídění čočky s kukuřicí, pak si zaházeli gumákem, procvičili si všechny své smysly. Děti byly po ukončení soutěží odměněny různými cenami, šikovnější dostali větší ceny, ale ani ty děti, které se neumístili, neodešli naprázdno.
Odpoledne do pěkného počasí hrála mládežnická hudební skupina "Mladík", která svou veselou náladou a příjemnou hudbou možná inspirovala i ostatních mladých z naší obce nebo hosty z Brumova. Mohli jste se podívat i na vystoupení bludných rytířů, jejichž ženy, oblečené v dobových šatech, připravovali výborné placky se slaninou, nebo sušenými švestkami, nebo jste se mohli zastavit u občerstvení a nabídnout se  například "sobášnicí" či fazolovou polévkou. Během těchto všech akcí byla otevřena Expozice lidové kultury a výstavní prostory obce Horné Srnie, kde průvodce pro návštěvníky dělali děti ze základní školy. Také si zde děti mohly dát namalovat obličeje slečně Denise Oškrdové, která bude mít v těchto prostorách od soboty 14. srpna 2010 výstavu svých obrazů. Dále si děti mohly vyzkoušet střelbu z luku či z kuše, také si mohli zaskákat na nafukovacím hradě, povozit se na ponících nebo se pokochat krásou sokola. Byl to velmi pěkný den a doufáme, že příjemný pocit si odnesli všichni, kteří se přišli podívat. Chceme poděkovat všem účastníkům z obce i návštěvníkům a zároveň děkujeme všem dětem, které prokázaly svou odvahu při soutěžích.
,, TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTU SPRAVOVANÝCH TRENČÍNSKÝM SAMOSPRÁVNYM KRAJEM"

Program cezhraničnej spolupráce


Itemid:63