Kontakt
Obecný úrad:
Družstevná 430/1
914 42 Horné Srnie
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.hornesrnie.sk

tel. +421 32 6588281
fax: +421 32 6588281
Najnovšie články
Počet prístupov: 192329

Oslavy v podhradí

Dňa 31. 7. 2010 sa v našej obci v spolupráci s mestom Brumov-Bylnice uskutočnila akcia „Oslavy v podhradi“ . V dopoludňajších hodinách sa v miestnom parku konali rôzne súťaže pre deti pod dohľadom skautov. Súťaží sa zúčastnili aj tie najmenšie deti a užili si veľa zábavy pri vykonávaní jednotlivých úloh. Zahrali sa na popolušku - pri triedení šošovice s kukuricou, potom si zahádzali gumákou, precvičili si všetky svoje zmysly.  Deti boli po ukončení súťaží odmenené rôznymi cenami,  šikovnejší  dostali väčšie ceny, no ani tie deti, ktoré sa neumiestnili, neodišli naprázdno. 

Popoludní do pekného počasia hrala mládežnícka hudobná skupina „ MLADÍK“ , ktorá svojou veselou náladou a príjemnou hudbou možno inšpirovala aj ostatných mladých z našej obce alebo hostí z Brumova.  Mohli ste si pozrieť  aj vystúpenie bludných rytierov, ktorých  ženy, oblečené v dobových šatách,  pripravovali výborné placky so slaninkou, alebo sušenými slivkami, alebo ste sa mohli zastaviť pri občerstvení a ponúknuť sa napríklad sobášnicou či fazuľovou polievkou. Počas týchto všetkých akcií bola otvorená  Expozícia ľudovej kultúry a výstavné priestory obce Horné Srnie, kde sprievodcov pre návštevníkov robili deti zo základnej školy.  Taktiež si tu deti mohli dať namaľovať  tváre slečne Denise Oškrdovej, ktorá bude mať v týchto priestoroch od  soboty 14. augusta 2010 výstavu svojich obrazov. Ďalej si deti mohli vyskúšať  streľbu z luku či z kuše, taktiež si mohli zaskákať na nafukovacom hrade, povoziť sa na poníkoch alebo sa pokochať krásou sokola. Bol to veľmi pekný deň a dúfame, že príjemný pocit si odniesli všetci, ktorí sa prišli pozrieť. Chceme sa poďakovať všetkým účastníkom z obce i návštevníkom a zároveň ďakujeme všetkým detičkám, ktoré preukázali svoju odvahu pri súťažiach.

,,TENTO  MIKROPROJEKT  JE  SPOLUFINANCOVANÝ  EURÓPSKOU  ÚNIOU, Z PROSTRIEDKOV  FONDU  MIKROPROJEKTOV  SPRAVOVANÉHO TRENČIANSKYM  SAMOSPRÁVNYM  KRAJOM.“

 

Program cezhraničnej spolupráce


Itemid:63