Kontakt
Obecný úrad:
Družstevná 430/1
914 42 Horné Srnie
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.hornesrnie.sk

tel. +421 32 6588281
fax: +421 32 6588281
Najnovšie články
Počet prístupov: 195668

I. česko-slovenské stretnutie skautov na hranici

 V nedeľu 2. septembra 2012 sa uskutočnila vydarená akcia I. česko-slovenské stretnutie skautov na hranici, ktorá bola súčasťou mikroprojektu  Skautské stretnutia na hranici.

                Z dôvodu nie príliš vhodných poveternostných podmienok sa akcia operatívne presunula zo skautského táboriska do športovej haly. Keďže skauti sú s prírodou spätí, zrejme si počasie na poslednú chvíľu vybavili a tak sa väčšina súťaží a aktivít mohla uskutočniť vonku v areáli pri športovej hale.

                Súťaží sa okrem detí z Horného Srnia zúčastnili aj skauti z Nemšovej, Dolnej a Hornej Súče, Brumova-Bylnice a Štítnej nad Vláří. Všetky deti potešilo stretnutie s Harry Potterom, s ktorým zdolávali nástrahy čarodejníckeho sveta. Tiež si mohli overiť svoju šikovnosť a znalosti pri stanovištiach s úlohami zo skautskej praxe, ako bolo spoznávanie liečivých rastlín, lúštenie šifier, poskytovanie prvej pomoci či riešenie logických hádaniek. Chlapci aj dievčatá si mohli vyskúšať i streľbu na terč z luku či vzduchovky, hod topánkou na cieľ a mnohé ďalšie súťaže. Na pamiatku si všetky zúčastnené deti odniesli na pamiatku tričko a rôzne odmeny.

,,TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU, Z PROSTRIEDKOV FONDU MIKROPROJEKTOV SPRAVOVANÉHO TRENČIANSKYM SAMOSPRÁVNYM KRAJOM."

 

              

Ochutnávka zabíjačkových špecialít 2012

 Dňa 11.2.2012 sa v našej obci konala prvá obecná zabíjačka. Všetko to začalo o 10°° hodine,  ľudia sa pomaly schádzali, boli zvedaví, ako to bude celé prebiehať, veď všetci dobre vedia, ako to na zabíjačke vyzerá, v dedine tradícia domácich zabíjačiek ešte nezanikla. No pre tých, ktorý už zabudli, ako chutia pravé zabíjačkové špeciality to bola určite vzácna príležitosť. V priestoroch pred hlavným vchodom do kultúrneho domu boli rozložené stoly, stan, kotlina, trojnožka , koryto, v ponuke boli : jaternice, klobásky, pečené mäsko, bravčová pečeň, kapustnica, oškvarky. To všetko mohol každý ochutnať, prípadne si aj zakúpiť. Predávalo  sa varené vínko, čaj aj  voňavá medovinka. Počasie sa veľmi vydarilo , a každý odchádzal s úsmevom a dobrou náladou. Dúfame, že tradícia, ktorá sa v tento deň začala bude pokračovať aj v ďalších rokoch a bude to vždy aspoň také úspešné ako tento rok.

Fotogalériu si môžete pozrieť tu: 

http://www.hornesrnie.sk/sk/fotogaleria/?album=4&gallery=6 


Program cezhraničnej spolupráce


Itemid:64